GÜNAL İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş.

1976 yılında kurulan Mehmet Nazif Günal isimli şahıs firmasının 1983 yılında anonim şirkete dönüşmesiyle bugünkü ünvanını alan Günal A.Ş. özellikle oteller ve tatil köyleri gibi turizm yatırımları ile konut, iş ve ticaret merkezi, hizmet binaları gibi prestijli ve iddialı yapıların inşasında uzmanlaşmıştır. Sulama ve baraj inşaat işlerinde de büyük projelere imza atmış olan Günal A.Ş. ana faaliyet alanı olan taahhüt sektörünün yanı sıra turizm sektöründe genel müteahhit, yatırımcı ve işletmeci olarak da faaliyet göstermektedir. Günal A.Ş., bugüne dek yüklendiği bütün projeleri istenilen sürede ve kalitede tamamlamıştır.

Günal A.Ş. taahhüt sektöründeki çağdaş gelişmeleri izleyen ve bu gelişmeleri bünyesinde uygulayan bir kurum olarak kendini sürekli yenilemiş ve geliştirmiştir. Her düzeyde en son teknolojiyi uygulamakta olan "şirket", MNG Şirketler Topluluğu`na bağlı diğer uzman şirketlerin sağladığı sürekli ve güçlü destekten de yararlanmaktadır.

ISO 9001 kalite yönetim sistemi sertifikasına sahip olan şirketin, ISO 14001 çevre yönetim sistemi sertifikası ve OHSAS 18001 sağlık ve iş güvenliği sistemi kalite sertifikası da bulunmaktadır.

GÜNAL A.Ş. tarafından bitirilen büyük ölçekli projeler arasında Ankara Hilton Hoteli, İzmir Hilton Hoteli, Göynük Sultansaray Hoteli, Side-İber Otel, WOW Topkapı Palace, WOW World Palace, Günal Ticaret Merkezi, Dikmen Vadisi Konutları, Ankara Halkbankası Genel Müdürlüğü, Erzincan Askeri Hastanesi, Gaziantep Atıksu Arıtma Tesisi , Kralkızı Barajı ve HES Projesi de yer almaktadır.

MAPA İNŞAAT VE TİCARET A.Ş.

Mapa İnşaat ve Ticaret A.Ş. 1978 yılında kurulmuştur. MNG Şirketler Topluluğu`nun iki ana müteahhitlik şirketinden biri olan MAPA A.Ş. altyapı inşaatları konusunda uzman bir kuruluştur.

Mapa A.Ş. termik santraller, karayolu, köprü ve tünel inşaatları, endüstriyel tesis inşaatları, sulama sistemi, baraj ve hidroelektrik santral inşaatları, pissu ve içmesuyu arıtma tesisleri, betonarme silolar gibi büyük ölçekli inşaat işlerindeki tecrübesi ve uzmanlığı ile "genel müteahhitlik" hizmeti vermekte ve bunun yanı sıra Türkiye`de taahhüt sektöründe pek çok alanda faaliyet göstermektedir.

MAPA A.Ş. yurt dışında da faaliyetlerini sürdürmekte, Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Katar, Libya , Suudi Arabistan ve Umman`da da şirketin ofisleri bulunmaktadır.

Mapa A.Ş.`nin iş hacmi 2013 yılı itibari ile 8 milyar ABD Doları`na ulaşmıştır. Şirket üstlendiği işlerin 3.80 milyar ABD Dolarlık bölümünü zamanında ve istenilen kalitede tamamlayarak işverenlere teslim etmiştir.

Mapa A.Ş. tarafından yurtiçinde tamamlanan bazı önemli projeler arasında; Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali, İkizcetepeler Barajı, Tekirdağ-Bandırma-İzmir-İskenderun-Derince Liman Siloları, İzmir-Tahtalı, Gaziantep, Diyarbakır, İstanbul-Yeni Emirli İçme Suyu Arıtma Tesisleri , Topboğazı- Antakya Karayolu, Çorum – Sungurlu Karayolu, Trabzon Sahil Yolu ve Çayeli-Hopa Karayolu Projeleri, Reşadiye I,II, II , Hamzalı, Aralık, Pirinçli Hidroelektrik Santralları da yer almaktadır. Yurtdışında tamamlanan bazı önemli projeler arasında ise Sidi-Lahdjel İçme Suyu Arıtma Tesisi (Cezayir), GornaAtıksu Arıtma Tesisi (Bulgaristan) ve Elbasan-Librazhd Karayolu Projesi (Arnavutluk) yer almaktadır.

MNG ESMAŞ A.Ş.

MNG Esmaş A.Ş. elektrik ve elektronik konusunda mühendislik ve taahhüt hizmeti veren bir şirkettir. Bu kapsamda; iş merkezleri, oteller ve tatil köyleri, hastaneler, enerji santralleri, trafo merkezleri, enerji nakli hatları, pompa istasyonları, su arıtma tesisleri, tahıl siloları, konveyör sistemleri ve fabrika tesislerinin elektrifikasyonu, otomasyonu ve enstrümantasyonu, çok katlı bina ve toplu konut projelerinin elektrik altyapıları ile düşük voltaj sistemleri konularında uzman bir kuruluş olarak projelendirme, danışmanlık ve uygulama hizmetlerini anahtar teslimi bazında sunmaktadır.

MNG TESİSAT A.Ş.

MNG Tesisat A.Ş. konut, otel, tatil köyü, ticaret ve alışveriş merkezi, hastane, sınai tesis ve benzeri her türlü yapıda; klima, ısıtma, soğutma, havalandırma, sıhhi tesisat, yangın söndürme ve kontrol, bina otomasyonu, mutfak ve çamaşırhane tesisatları, tıbbi gaz sistemleri ile su arıtma ve kimyasal işlem gibi proses sistemlerinin projelendirilmesi ve montajını üstlenen bir mühendislik ve müteahhitlik şirketidir.

MNG TARGEM A.Ş.
MNG ZEMTAŞ A.Ş.

MNG Zemtaş A.Ş. jeoteknik proje, etüd ve müşavirlik ile temel mühendisliği alanlarında 20 yıla yakın bir süredir yerli ve yabancı müşterilere hizmet vermektedir. Şirketin faaliyet alanları:

  • Jeoteknik proje ve müşavirlik hizmetleri,
  • Temel mühendisliği çözüm ve uygulamaları,
  • Her çap ve derinlikte vibrex ve sürme kazık işleri,
  • Öngermeli zemin ankrajı ve pasif ankraj işleri,
  • Mikro kazık ve jet-grouting ile zemin güçlendirme işleri.
İnşaat ve Taahhüt

MNG Şirketler Topluluğu`nun inşaat ve taahhüt şirketleri; hem Türkiye`de hem yurt dışında her türlü bina ve altyapı projelerine ilişkin hizmet grubunda çeşitli uzmanlık ve tecrübeye dayalı faaliyetlerini etkin olarak sürdürmektedir; yüksek binalar, alışveriş ve ticaret merkezleri, oteller, tatil köyleri, sanayi tesisleri, baraj ve hidroelektrik santralları, sulama tesisleri, tüneller, karayolları, betonarme silolar, atıksu ve içmesuyu arıtma tesisleri, zemin stabilizasyonu ve temel kazık işleri bu kapsamdadır.

MNG Şirketler Topluluğuna dahil olan GÜNAL A.Ş. ve MAPA A.Ş., dünya standartlarında inşaat hizmetleri sunan iki ana inşaat şirketidir. Söz konusu şirketlerin her ikisi de önemli ve büyük ölçekli bina ve altyapı projeleri üstlenmektedir.

MAPA ve GÜNAL, kamu ve özel sektör müşterileri için çalışırken, gerçekleştirdikleri projeler yerel ekonomilerin büyümesine yardımcı olmuş, toplumların ve bireylerin hayat standartlarını iyileştirmiştir.

MNG Şirketler Topluluğu jeoteknik ve temel kazık işleri, mekanik-elektrik-tesisat montaj işleri ile mimari ve tasarım hizmetleri alanlarında ihtisas sahibi şirketleri de bünyesinde bulundurmaktadır.

MNG Şirketler Topluluğu bünyesinde, inşaat ve taahhüt sektöründe faaliyet gösteren şirketler aşağıda belirtilmiştir: